Neden Facebook’tan Kurtulamazsınız?

Gizlilik endişeleriyle sık sık gündemde olan Facebook ile ilişiğinizi kesmek sanıldığınız kadar kolay değil.Bilgilerimizi üçüncü taraf kuruluşlara Facebook, hayatımızdan yavaş yavaş çıkmaya başladı. Ancak şöyle bir durum var , Instagram ve WhatsApp kullanıyorsanız, Facebook’un hâlâ bilgi edinmesine olanak sağlıyorsunuz. Bunun sebebi, Facebook’un Instagram ve WhatsApp gibi şirketleri kendi bünyesine katmasıdır.

Görünüşte birbirinden farklı şirketler olsa da Instagram, WhatsApp ve Facebook’un ortak ve tek bir gerçek sahibi var, o da Facebook. Başka uygulamaları kendisine bağlama imkanı sağlayan ve bu yolla bağladığınız hesaplardan sizle alakalı bilgileri toplamayı başaran Facebook; aynı bilgi paylaşma yöntemini Instagram ve WhatsApp üzerinden yapmaktadır.

Facebook’u tamamen hayatınızdan çıkartmak için sadece Facebook hesabınızı kapatmak yetmiyor. Bunun yanında Instagram ve WhatsApp gibi uygulamaları kaldırıp alternatif uygulamalara yönelmek gerekiyor. Her ne kadar Facebook ya da Instagram’ı bırakabilme ihtimalimiz olsa bile WhatsApp artık hayatımızın vazgeçilmez uygulaması haline geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir