Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

Özellikle kadınlarda çok ciddi bir soruna dönüşen gözaltı morlukları bazen uykusuzluk bazen ise yanlış makyaj ürünleri kullanımı sonucunda oluşabilir. Estetik açıdan çok can sıkıcı olan gözaltı morluklarının pratik çözümü için evde yapılabilen basit uygulamalar oldukça etkilidir.

 

Gözaltı Morluklarına Pratik Çözümler

 

Gözaltı morlukları için öncelikle evinizde her zaman bulunan çay poşetlerinden yardım alabilirsiniz. Ilıtılmış çay poşetlerini iki gözünüze de yerleştirdikten sonra 15-20 dakika bekletmeniz sonucunda haftada iki kez bu uygulamayı yapmanız oldukça faydalı olacaktır.

 

Patates ile gözaltı morlukları çok kısa sürede geçerken bunun için dilimlenen patateslerin gözaltına konmasının yanı sıra göz kapaklarına da bastırılması hem cilt için hem de morluklar için çok faydalıdır. Gece yatmadan evvel uygulanan bu yöntem ile çok kısa sürede bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

 

Sabah uyandığınızda gözaltı morluklarına uygulayacağınız buz küpleri ile gözaltınızdaki tüm sorunların yanı sıra kan akışını da düzenleyerek cildinizi güne hazırlayabilirsiniz.  

 

Gözaltı morlukları için en büyük tetikleyici olan uykusuzluk faktörünü de mutlaka düzene sokmalısınız. Bunun için günde en az 7 saat uyuyarak gözaltlarınızın çok daha iyi görünmesine yardımcı olabilirsiniz. Kaliteli bir uyku ile dinlenerek uyanmanız hem sizi hem de cildinizi daha dinç tutacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir