En Az Arıza Yapan 5 Araba

En Az Arıza Yapan 5 Araba

Şüphesiz araba alırken en çok dikkat edilen konulardan bir tanesi arabanın ne kadar az arıza çıkardığıdır.  Arabaların sorunsuz olması her kullanıcının aradığı kriterlerdendir. Bu konuda İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre sizinle en az arıza yapan 5 arabayı sizinle paylaşacağız.

1. Mazda %17

Japon harikalarından Mazda yüzde 17 oranla en az arıza çıkaran arabadır. Ayrıca fiyat, donanım indeksine baktığımızda oldukça uygun fiyatlıdır. Türkiye’de pek piyasası yok denilse de en sorunsuz araba Mazda olarak gözükmektedir. Yeni araba almak isteyenlerin bu markayı da göz önünde bulundurmalarını tavsiye ederiz.

2. Mercedes %25

mercedes
              Mercedes

İkinci sırada ise Alman devi Mercedes geliyor. Lüks otomobil denilince akla gelen Mercedes aynı zamanda oldukça sorunsuz bir arabadır. Türkiye’de makam araçları ve işadamlarının genelinin arabaları Mercedes marka olduğu bilinmektedir. Listemizdeki diğer arabalara nispeten daha pahalı olduğu da göz önündedir. Buna göre orta durumlu ailelerin ulaşması zor olabilir.

3.Toyota %26

toyotaYüzde yirmi altı oranla Toyota üçüncü sırada yerini alıyor. Toyota hakkında tamircilere en az giden araba olduğu konusunda oldukça yaygın bir halk inanışı var. Klasik aile arabası olması ile bilinmektedir. Sağlamlık konusunda da bir hayli iddialı bir araba olması ile bilinmektedir.

4.Honda%27

Honda hayat onda denilen sorunsuz Japon harikası listemizde dördüncü sırada yerini alıyor. Honda marka otomobil ve motosikletlerin motorlarının sağlamlık ve performans konusunda kaliteli olması herkes tarafından bilinmektedir. Tasarım olarak da oldukça iddialı olan Honda markası yeni araba almak isteyen sürücüler için göz önünde bulundurulması gereken bir markadır.

5.Mitsubishi %29

mitsubishiBeşinci sırada ise yine bir Japon harikası olan Mitsubishi marka otomobiller yer alıyor. Amblemindeki 3 çizgi samuray değerlerini yansıtan Mitsubishi, klimadan arabaya her türlü motorda uzmandır. Dayanıklı ve sağlam otomobilleri ile her konuda iddialı arabalar üretmektedir. Genel olarak değerlendirdiğimizde listemizde Japon marka otomobiller listemizde geniş yer kaplıyor. Kısacası paran varsa Japon al, yoksa alman al demişler. Bu sözün de ne kadar isabetli olduğu İngiltere’de yapılan araştırmalar sonucunda desteklemiştir.

 

Listenin geri kalanı aşağıdaki gibidir.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir